niedziela, 5 sierpnia 2018

Kościół zakazuje kary śmierci

Oto stała się rzecz niesłychana, chociaż już nie raz stosowana. 😄 Nieomylna organizacja religijna zmieniła zdanie, tym razem na temat stosowania kary śmierci. Jak ogłoszono wszem i wobec, od tej chwili jest ona całkowicie niedopuszczalna i basta! 👍😇
Już widzimy istną falę katoprawicowych zmian wyznania lub też apostazji... 😄😜


KARA ŚMIERCI JEST NIEDOPUSZCZALNA: Na oficjalnej stronie Stolicy Apostolskiej pojawiła się dziś aktualizacja zapisu nr 2267 Katechizmu Kościoła Katolickiego mówiącego o karze śmierci.

Zgodnie z nową wersją „(...) Kościół w świetle Ewangelii naucza, że «kara śmierci jest niedopuszczalna, ponieważ jest zamachem na nienaruszalność i godność osoby», i z determinacją angażuje się na rzecz jej zniesienia na całym świecie.”

Przypomnijmy, że w poprzednim brzmieniu zapis ten stwierdzał, iż „(...) tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.”Nowe zapisy w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Papież zmienił ważną doktrynę

Odebranie życia zbrodniarzowi jako kara za przestępstwo jest niedopuszczalne, ponieważ wymierzone jest w godność człowieka, która nie zostaje utracona nawet po popełnieniu najcięższych zbrodni – wyjaśnia Kongregacja Nauki Wiary.
List Kongregacji Nauki Wiary do biskupów dotyczący nowej redakcji n. 2267 Katechizmu Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci


Franciszek stawia kropkę nad i tam, gdzie Jan Paweł II pozostawiał wielokropek – wierząc, że wcześniej czy później kara śmierci nie będzie stosowana.

ks. Alfred Marek Wierzbicki
Pożegnanie kary śmierci
„Papież Franciszek oszalał”, „uruchamia kolejne procesy gnilne”, „jeszcze niebezpieczniejsze jest uzasadnienie” – polska prawica nie może się pogodzić ze stanowiskiem Kościoła w sprawie kary śmierci.


Prawica nie przebiera w słowach, krytykując papieża Franciszka za zmianę nauczania Kościoła o karze śmierci. „Papież...
Posted by Grzeszne Religie on Saturday, August 4, 2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz