Polacy najszybciej na świecie odchodzą od religii

Opublikowano dane potwierdzające nasze wcześniejsze przypuszczenia dotyczące istnej przepaści w poziomie religijności pomiędzy młodzieżą, a resztą społeczeństwa kraju nad Wisłą. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że jest to (podobno) jedyny na świecie taki własnie przypadek! 😄

Wygląda na to, że nie ma się czym martwić, jeśli chodzi o klerykalizację całego społeczeństwa. Przebadano ponad 100 państw i Polacy uplasowali się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o szybkość odchodzenia od religii. Wbrew panującemu powszechnie przekonaniu, że Polska jest europejską i światową twierdzą katolicyzmu, udowodniono, że postępuje u nas błyskawiczna laicyzacja. Wszystko to dzięki młodzieży. Pomimo ogromnej obecności religii w polskim życiu publicznym i szkołach, różnica religijności między młodszymi a starszymi Polkami i Polakami jest NAJWIĘKSZA ze 108 przebadanych państw.
Religia jest „bardzo ważna” dla 40 proc. starszych i zaledwie dla 16 proc. młodych. To generacyjny spadek o 23 punkty procentowe!


Polska globalnym liderem... w spadku religijności

Pytanie, dlaczego tylu polityków, nie tylko z PiS zresztą, stawia na Kościół i daje mu prezenty w dowód uległości i lojalności?1 komentarz: