Relacja z konsekracji kościoła o.Rydzyka w Toruniu

Komentarz poprawny politycznie i religijnie... (;-)
Przedstawiamy bardzo długą i w pełni wyczerpującą relację z uroczystości konsekracji nowej świątyni Przewielebnego i Wielce Czcigodnego Ojca Dyrektora Założyciela noszącej dumnie nazwę- Kościół pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II w Toruniu, z udziałem takich dostojników kościelnych jak: Jego Magnificencja Wielce Czcigodny i Przewielebny Ojciec Dyrektor Założyciel i Pomysłodawca Dzieł Radia Maryja oraz bardzo liczna reprezentacja hierarchów kościelnych i władz państwowych oraz legata papieskiego, co jest dowodem na ich pełne poparcie dla wszystkich dzieł toruńskich oraz ich założyciela.
Z tej właśnie okazji do Grodu Kopernika przybyło podobno kilkanaście tysięcy pielgrzymów i przyjaciół toruńskiej rozgłośni z Polski i świata, pomimo że nie było to wolne od pracy święto kościelne i wobec widocznych gołym okiem ograniczeń przestrzennych wokół i w samej świątyni.
Na konsekracji pojawił się też znany wszystkim abp Stanisław Wielgus, który stwierdził, że nowe sanktuarium będzie przyciągało setki tysięcy, a nawet miliony wiernych, co może być prognozą całkiem realną, gdyż z tak dużym poparciem władz kościelnych oraz sporą ilością słuchaczy i przyjaciół Radia Maryja ma ono, w dłuższej perspektywie, duże szanse aby prześcignąć nawet Jasną Górę, która zaczyna tracić na popularności, jeżeli chodzi o tzw. realne pielgrzymowanie- nie mylić z wycieczkami autokarowymi, które o nią tylko "zachacząją" przy okazji. Przysłowiowym papierkiem lakmusowym będzie tutaj stanowiło porównanie frekwencji podczas świąt maryjnych w obu sanktuariach.

1 komentarz:

Często czytane